Fotografia jest obecnie podstawową oraz bardzo cenną formą pamiątki z dnia ślubu i wesela. Odpowiadając na pytanie, ile bierze fotograf za wesele, powinniśmy zdawać sobie sprawę z liczby czynników, które wpływają na ostateczną kwotę. Wynajęcie fotografa może kosztować od 600 do nawet 5000 złotych.

Ile kosztuje fotograf na wesele?

Ostateczny wydatek w dużej mierze zależy od wybranej palety usług, takich jak:

  • zdjęcia z ceremonii ślubnej,
  • zdjęcia z wesela,
  • zdjęcia ślubne z przygotowań do ślubu i wesela,
  • zdjęcia z plenerowej sesji ślubnej Państwa Młodych (ewentualnie wraz z bliskimi i świadkami),
  • oraz ewentualnie dodatki, np. sesja narzeczeńska.

Ile bierze fotograf za weseleNie bez znaczenia jest więc fakt, czy bierze się pod uwagę pełen zakres działań fotografa, czy tylko poszczególne elementy. Na cenę wpływa także liczba zamawianych zdjęć (w tym fotografii poddanych retuszowi) oraz ich forma.

Zdjęcia ze ślubu pozwalają utrwalić i zachować wspomnienia z wyjątkowego dnia w życiu, warto więc dobrze przemyśleć wybór fotografa i rozważyć nawet kilka atrakcyjnych ofert. Oczywistym jest, że warto czasem zapłacić nieco więcej, aby otrzymać zdjęcia zgodne z oczekiwaniami. Należy przy tym pamiętać, że najdroższa cena usług niekoniecznie oznacza najlepszą usługę. Natomiast konkurencyjne ceny nie muszą iść w parze z niższą jakością pracy.

Zastanawiając się więc, ile kosztują zdjęcia ślubne, należy dokładnie przyjrzeć się ofercie i portfolio wybranego fotografa. Jeśli zaś Bydgoszcz lub okolice jest miejscem, w którym planujesz ślub i szukasz profesjonalnej usługi – zapraszam do kontaktu z Fotografem Ślubnym Ravami.