Planując najważniejszy dzień w życiu, warto zadbać o każdy szczegół, w tym także o wystrój kościoła na ślub. To właśnie tu wypowiada się słowa przysięgi małżeńskiej, która jest jedną z najbardziej wzruszających chwil w życiu. Aranżacja wnętrza świątyni może stać się wspaniałą ozdobą, która zachwyci gości, a także stworzy unikalną atmosferę, idealnie wpisującą się w charakter uroczystości. Państwo młodzi mają wiele możliwości, jeśli chodzi o przystrojenie kościoła – o klimat zadbają między innymi świece, kwiaty czy aksamitne materiały.

Jak stworzyć wyjątkową scenerię?

Przy wyborze miejsca, w którym para na wieki powie sobie „tak”, powinno się ustalić do kogo należy strojenie wnętrza – nieraz czynnościami takimi jak układanie kwiatów w kościele zajmuje się parafia, więc jeśli zależy nam na konkretnym wyglądzie, warto z wyprzedzeniem omówić tę kwestię. Aby wszystko tworzyło piękny i spójny obraz, należy pamiętać o kilku elementach, które najczęściej odpowiedzialne są za to, by dodać uroku murom świątyni. Świece nie tylko ocieplą pomieszczenie, ale również sprawią, że ważne chwile będą pięknie prezentować się na zdjęciach ślubnych czy filmie z uroczystości. Po to coraz popularniejsze rozwiązanie sięga się najczęściej, aby oświetlić drogę, którą Młoda Para przebędzie od wejścia aż do ołtarza. W tym przypadku kluczową rolę odgrywa odpowiednie zabezpieczenie, jeśli chcemy uniknąć ewentualnego wypadku. Lampiony są bezpieczniejszą alternatywą dla świec. Pięknie prezentują się wzdłuż wejścia lub w pobliżu ołtarza. Często również w zdobienie włączane są rozmaite materiały – rządzi przede wszystkim tiul, którym upiększa się ławy kościelne czy klęczniki.

Dekoracja kościoła na ślub – jakie kwiaty wybrać?

Kwiaty to najbardziej znane ozdoby, które obecne są na ślubnym kobiercu już od wielu lat. Świetnie sprawdzają się jako świeży akcent, tradycyjnie występując w formie bukietów, a obecnie także jako kule kwiatowe, wiązanki czy luźno rozsypane płatki. Kwiaty w kościele stanowią nieodłączny element ceremonii, jednak należy mieć na uwadze, w jakim okresie decydujemy się na akt małżeństwa – to sezon może zadecydować o tym, które z nich będą akurat dostępne. Ciekawym pomysłem jest dopasowanie kompozycji kwiatowych do pory roku – w zależności od okresu, można ciekawie bawić się kolorystyką.

Dekoracja kościoła nie jest łatwym zadaniem, dlatego często powierzenie tego specjaliście może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak mamy sporo wolnego czasu i chęci, możemy sami podjąć się tego wyzwania – pragnąc znaleźć pasującą nam aranżację, warto przeglądnąć najnowsze trendy ślubne. Współcześnie to romantyczne scenerie są bardzo popularne – możemy postawić na jasne, pastelowe kolory i delikatne dodatki.